Wolumetria - odmładzanie i poprawa rysów twarzy | Kraków

tel. 505 304 611

Rejestracja

Wykonuję profesjonalne usługi wolumetrii w Krakowie. Zabieg, znany też jako lifting wolumetryczny lub lifting twarzy, ma na celu uzupełnienie tych miejsc, które z wiekiem zapadają się powodując zmarszczki, bruzdy i asymetrię. Dzięki wolumetrii można uzyskać efekt odmłodzenia twarzy i poprawić jej rysy. Korzystam wyłącznie z bezpiecznych, najwyższej jakości substancji, pozwalających na osiągnięcie skutecznych i długotrwałych efektów - wypełniaczy i stymulatorów tkankowych.

Wolumetria twarzy pozwala na modelowanie owalu twarzy, nosa, brody, podbródka, żuchwy, policzków, uwydatnienie kości policzkowychoraz wypełnienie zagłębień w okolicach skroni. Zabieg wolumetryczny pozwala na uniesienie fałdów skórnych tworzących głębokie bruzdy wargowo-nosowe albo zarysowania kości jarzmowych. Lifting sprawdzi się w przypadku kobiet i mężczyzn, u których z racji wieku lub chorób występuje stopniowy zanik tkanki podskórnej. Wolumetria jest również przeznaczona dla osób, u których występuje widoczna utrata elastyczności skóry, powodująca m.in. obniżenie kącików ust albo tworzenie się bruzd i fałdów skórnych. Wolumetria stosowana jest również w przypadku chęci podniesienia kącika ust, zniwelowania tzw. doliny łez albo zlikwidowania zagłębień pod oczami. Służy też leczeniu lipoatrofii policzków oraz asymetrii twarzy po urazach i udarach.

Wolumetria – na czym polega zabieg?

Lifting wolumetryczny wykonuję przy użyciu kwasu hialuronowego.To bezpieczny i szybki zabieg. Często słyszę pytania o to, czy wolumetria jest bolesna? Podczas zabiegu pacjent może odczuwać specyficzne uczucia rozpierania albo mrowienia pod skórą, Nie jest to specjalnie bolesne, ale dla wrażliwych osób możebyć nieprzyjemne. Dlatego też na ok. 30 minut przed rozpoczęciem poprawiania rysów twarzy podawane jest miejscowe znieczulenie powierzchniowe.

Sama usługa modelowania i odmładzania skóry nie trwa długo. Lifting twarzy polega na wprowadzeniu specjalnego preparatu na bazie kwasu hialuronowego pod skórę przy pomocy igły lub kaniuli. Substancja jest wstrzykiwana w niewielkie, około 1,5-milimetrowe nacięcie. Co istotne, nacięcie to staje się niewidoczne po ok. 24 godzinach od liftingu wolumetrycznego. W niektórych przypadkach, np. dotyczących modelowania podbródka czy linii żuchwy, preparat jest podawany głęboko do tkanki, aż do poziomu kości. Daje to efekt liftingujący i podporowy, służący uniesieniu tkanek.

Stosowana podczas procedury poprawiania rysów twarzy substancja ma jednorodną, identyczną z naturalną tkanką konsystencję, dzięki czemu jest niewyczuwalna oraz niewidoczna. W celu starannego rozprowadzenia preparatu wykonywany jest specjalny masaż.

Jaki efekty daje wolumetria?

Prawidłowo i rzetelnie przeprowadzona wolumetria w Krakowie daje widoczne odmłodzenie skóry oraz poprawę rysów twarzy. Cera jest odświeżona i odmłodzona, bo HA świetnie odżywia i nawilża także skórę w obszarze wypełnień. Proces ten przywraca również właściwe proporcje twarzy, np. u osób, których skóra straciła na elastyczności i objętości w wyniku znacznej utraty wagi.

Korzyści wynikające z liftingu wolumetrycznego można zauważyć bardzo szybko po zabiegu, natomiast ostateczny rezultat jest widoczny po ok. 2 tygodniach od podania preparatu. Efekt utrzymuje się średnio od 18 do 24 miesięcy, w zależności od zastosowanej substancji, trybu życia, ekspozycji na słońce oraz indywidualnych predyspozycji klienta.

Zalecenie po zabiegu wolumetrii

Przez ok. 14 dni po wykonaniu liftingu należy unikać silnego nagrzewania (np. w saunie) oraz nasłonecznienia (zarówno bezpośrednio na słońcu, jak i w solarium).

Przeciwwskazania dla wolumetrii

Wolumetria jest procesem bezpiecznym, jednakże – jak w przypadku każdego działania mocno ingerującego w skórę – istnieją przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Poprawie rysów twarzy i odmłodzeniu skóry metodą wolumetrii nie powinny więc poddawać się kobiety ciężarne i w okresie karmienia piersią, a także osoby z chorobami autoimmunologicznymi, niewyrównaną cukrzycą czy aktywnymi chorobami nowotworowymi. Jest ona również niewskazana dla pacjentów mających świeże zmiany opryszczkowe lub inne infekcje zlokalizowane w miejscu planowanego wstrzyknięcia.

Wolumetria twarzy Kraków

Dlaczego warto wykonać zabieg wolumetrii w moim Gabinecie Dermatologicznym na Centrum E w Krakowie?

Wolumetria jest zabiegiem, który ma prawo wykonywać jedynie przeszkolony lekarz. Jestem certyfikowanym specjalistą z ponad 10 letnim doświadczeniem w wykonywaniu tych zabiegów. Stosuję sprawdzone i bezpieczne preparaty renomowanych firm. Mój gabinet spełnia wszystkie normy SANEPID dla sali chirurgicznej.