Wolumetria - odmładzanie i poprawa rysów twarzy

509 295 280

Rejestracja

Wykonuję profesjonalne usługi wolumetrii w Krakowie. Celem tego zabiegu jest uzupełnienie utraconej objętości, a w rezultacie odmładzanie oraz poprawianie rysów twarzy. Korzystam wyłącznie z bezpiecznych, najwyższej jakości substancji, pozwalających na osiągnięcie skutecznych i długotrwałych efektów - wypełniaczy i stymulatorów tkankowych. Stosuję certyfikowane preparaty od renomowanych producentów.

Zabieg wolumetrii jest przeznaczony dla osób zainteresowanym wymodelowaniem owalu twarzy, nosa, podbródka, żuchwy, policzków, uwydatnieniem kości policzkowych, czy wypełnieniem zagłębień w okolicach skroni. Jest stosowany celem uniesienia fałdów skórnych tworzących głębokie bruzdy wargowo-nosowe albo zarysowania kości jarzmowych. Zabieg sprawdzi się w przypadku kobiet i mężczyzn, u których z racji wieku lub chorób występuje stopniowy zanik tkanki podskórnej. Jest również przeznaczony dla osób, u których występuje widoczna utrata elastyczności skóry, powodująca m.in. obniżeniem kącików ust albo tworzeniem się bruzd czy fałdów skórnych. Wolumetria stosowana jest również w przypadku chęci podniesienia kącika ust, zniwelowania tzw. doliny łez albo zlikwidowania zagłębień pod oczami. Służy też w leczeniu lipoatrofii policzków oraz asymetrii twarzy po urazach i udarach.

Jak wygląda zabieg?

Wykonywany przeze mnie w Krakowie lifting wolumetryczny przy użyciu kwasu hialuronowego to bezpieczny i szybki zabieg. Podczas jego przeprowadzania pacjent może odczuwać specyficzne uczucia rozpierania albo mrowienia pod skórą, Nie jest to specjalnie bolesne, ale dla szczególnie wrażliwych osób mogą być nieprzyjemne. Dlatego też na ok. 30 minut przed rozpoczęciem poprawiania rysów twarzy, podawane jest miejscowe znieczulenie powierzchniowe. 

Sama usługa modelowania i odmładzania skóry nie trwa długo. Polega na wprowadzeniu specjalnego preparatu pod skórę przy pomocy igły lub kaniuli. Substancja jest wstrzykiwana w niewielkie, około 1,5-milimetrowe nacięcie. Co istotne, nacięcie to staje się niewidoczne po ok. 24 godzinach od realizacji liftingu wolumetrycznego. W niektórych przypadkach, np. dotyczących poprawienia modelu podbródka czy żuchwy, składnik jest podawany głęboko do tkanki, aż do poziomu kości. Daje to efekt liftingujący i podporowy, służący uniesieniu tkanek.

Stosowana podczas procesu poprawiania rysów twarzy substancja ma jednorodną, identyczną z naturalną tkanką konsystencję, dzięki czemu jest niewyczuwalna oraz niewidoczna. Celem starannego rozprowadzenia preparatu, wykonywany specjalny, delikatny masaż.

Efekty zabiegu

Prawidłowo i rzetelnie przeprowadzona wolumetria w Krakowie daje widoczne odmłodzenie skóry oraz poprawę rysów twarzy. Cera wydaje się odświeżona i odmłodzona, bo HA świetnie odżywia i nawilża także skórę w obszarze wypełnień. Proces ten przywraca również właściwe proporcje twarzy, np. u osób, których skóra straciła na elastyczności i objętości w wyniku znacznej utraty wagi. 

Korzyści wynikające z liftingu wolumetrycznego można zauważyć bardzo szybko po zabiegu, natomiast ostateczny rezultat jest widoczny po ok. 2 tygodniach od podania preparatu. Efekt utrzymuje się średnio od 18 do 24 miesięcy, w zależności od zastosowanej substancji, trybu życia, ekspozycji na słońce oraz indywidualnych predyspozycji klienta. Przez ok. 14 dni po wykonaniu usługi należy unikać silnego nagrzewania (np. w saunie) oraz nasłonecznienia (zarówno bezpośrednio na słońcu, jak i w solarium).

Wolumetria jest procesem bezpiecznym, jednakże – jak w przypadku każdego działania mocno ingerującego w skórę – istnieją przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Poprawie rysów twarzy i odmłodzeniu skóry metodą wolumetrii nie powinny więc poddawać się kobiety ciężarne i w okresie karmienia piersią, a także osoby z chorobami autoimmunologicznymi, niewyrównaną cukrzycą czy aktywnymi chorobami nowotworowymi. Jest ona również niewskazana dla pacjentów mających świeże zmiany opryszczkowe lub inne infekcje zlokalizowane w miejscu planowanego wstrzyknięcia.