Modelowanie i powiększanie ust | Kraków, Nowa Huta

tel. 505 304 611

Rejestracja

Pełne, ładnie wykrojone usta podnoszą atrakcyjność. Nic dziwnego, że powiększanie ust kwasem hialuronowym jest jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Dobrze wykwalifikowany lekarz stosujący bezpieczne procedury medyczne może poprawić kształt i wielkość każdych ust u pacjenta w każdym wieku. Modelowanie ust wpływa na wygląd całej twarzy i jest zabiegiem medycznym, dlatego zawsze przed zabiegiem przeprowadzam z pacjentem wywiad lekarski.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym w Krakowie

Kwas hialuronowy to węglowodan występujący we wszystkich tkankach ludzkiego ciała. Znajduje się on w skórze, mazi stawowej, ciele szklistym oka, tkance łącznej oraz płynach ustrojowych. Odpowiada, między innymi, za właściwy poziom nawilżenia skóry oraz prawidłowe działanie stawów.

Niestety z wiekiem go ubywa, czego efektem jest wiotczenie skóry, spłaszczanie i zwężanie się ust, zapadanie policzków itd. Wargi stają się przesuszone, wiotczeją i tracą swoją objętość. Braki kwasu hialuronowego można skutecznie uzupełnić, podając substancję z zewnątrz.

Dzięki inżynierii genetycznej możemy go produkować w laboratoriach. Jego użycie jest przewidywalne, bezpieczne i odwracalne. Kwas HA praktycznie nie uczula, bo nie jest białkiem, a jego skład jest identyczny z tym obecnym w ludzkich tkankach. Kwas hialuronowy jest szeroko stosowany nie tylko w medycynie estetycznej, ale również w ortopedii, okulistyce, dermatologii itd.

Na bazie kwasu hialuronowego powstało tysiące kosmetyków, preparatów do nawilżania, rewitalizacji, mezoterapii, wolumetrii, modelowania rysów twarzy, usuwania zmarszczek, wypełnień. Nie ma dziś gabinetu, który by z HA nie korzystał.

Efekt działania kwasu hialuronowego zależy od takich czynników jak:

 • typ produktu, jego gęstości, utrwalenia, usieciowania i producenta,
 • umiejętności osoby wykonującej zabieg,
 • organizmu pacjenta, aktywności jego własnych enzymów, trybu życia, palenia, wystawiania się na ultrafiolet itp.

Metody powiększania i modelowania ust w gabinecie dermatologicznym na Centrum E w Krakowie

Usta można poszerzyć lub obrysować. Czasem wystarczy uwypuklić jedną lub obie wargi np. likwidując wrodzone nierówności. Można też podeprzeć opadające kąciki ust. Zawsze o tym rozmawiam z pacjentką przed zabiegiem. Jeśli ktoś nie jest zadowolony z efektu, to w kilka godzin można rozpuścić podaną substancję, na co nie pozwala żaden inny preparat. W ciągu 10 lat stosowania HA zdarzyła mi się tylko dwukrotnie sytuacja, w której pacjentka nie była zadowolona z efektu moich, poprawnych medycznie działań. W obu przypadkach wróciłyśmy do stanu wyjściowego.

Czy powiększanie ust boli?

Zabieg powiększania ust może być wykonany w znieczuleniu powierzchownym (posmarowanie kremem znieczulającym) lub zastrzykiem. Dla większości osób całkowicie wystarcza krem, a są i tacy pacjenci, którzy znoszą zabieg bez znieczulenia. Preparat podaję igłą, co pozwala na bardzo precyzyjnie modelowanie warg, lub kaniulą, której zaletą jest mała urazowość (mniej siniaków, ale i mniejsza precyzja).

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – po jakim czasie schodzi opuchlizna?

Tuż po zabiegu usta mogą być lekko spuchnięte. Ta dolegliwość nie trwa długo. Efekt modelowania oraz powiększania ust widoczny jest natychmiast i utrzymuje się do 12 miesięcy.

Poprawianie kształtu ust u mężczyzn w Krakowie

W każdej grupie wiekowej są różne oczekiwania. Młodzi ludzie eksperymentują z wyglądem-starsi, dzięki HA pragną cofnąć efekt starzenia. Modelowanie ust to zabieg stosowany nie tylko przez kobiety. Korektę ust, które są np. krzywe, lub z wystającą wargą czasem proponuję też panom. Pomimo początkowego oporu, gdy już dojdzie do zabiegu, zwykle są bardzo zadowoleni z jego efektów. Należy podkreślić, że wstrzyknięcie HA w usta wpływa znacząco także na ich okolice. Podanie kwasu hialuronowego w górną wargę prostuje na przykład występujące na niej pionowe zmarszczki.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg powiększania ust?

Z usługi modelowania ust może skorzystać każdy. Polecam ją szczególnie osobom, które na skutek wieku lub wrodzonej wady (asymetrii) czują dyskomfort fizyczny lub estetyczny i chcą dokonać zmiany w swoim wyglądzie. Efekt wizualny nie jest w tym wypadku jedyną zaletą. Warto dodać, że powiększanie ust kwasem hialuronowym ma też wpływ na lepsze nawilżenie warg, przestają się łuszczyć. To jak wstrzyknięcie kremu nawilżającego!

Jakie są przeciwwskazania dla powiększenia ust?

Nie wykonuję zabiegu modelowania ust w przypadku:

 • mocnego trądziku okolicy warg lub aktywnej opryszczki;
 • ciąży i karmienia piersią;
 • chorób autoimmunologicznych;
 • tendencji do powstawania blizn przerostowych tzw. keloidów
 • uczulenia na jad owadów (osy i pszczoły);
 • aktywnych stanów zapalnych organizmu.

Modelowanie ust Kraków - dlaczego warto powiększyć usta w moim Gabinecie Dermatologicznym?

 • Mam bardzo duże doświadczenie w zakresie modelowania ust - zabiegi powiększania ust wykonuję od ponad 10 lat.
 • Jako lekarz dermatolog mam wiedzę i kompetencje do wykonywania zabiegów ingerujących w ludzkie ciało.
 • Gwarantuję najwyższe standardy technologiczne, w tym wykorzystanie najlepszych i najbezpieczniejszych preparatów.
 • Po zabiegu nie jest wymagany okres długiej rekonwalescencji. Po zejściu opuchlizny można wrócić do codziennych zajęć.
 • Wizyta i zabieg trwają zwykle około godziny.
 • Oferuję konkurencyjne ceny.
 • Stawiam na indywidualne podejście do każdego pacjenta chcącego zrealizować modelowanie ust;
 • Dążę do osiągnięcia naturalnego efektu, który spełnia oczekiwania klienta.

Powiększanie ust Kraków - cena

Koszt powiększania ust zależy od ilości zużytego produktu mierzonego w ampułkach o poj.1 ml. Zwykle wystarcza od 1do 2 ampułek. Cena zabiegu to obecnie 1300 zł za podanie 1 ampułki w zależności od kosztu preparatu. Inny preparat  stosuję u osób młodych z jędrnymi wargami, a inny przy zwiotczałych ustach w celu ich nawilżenia i ujędrnienia. W cenę zabiegu modelowania ust wliczona jest także konsultacja dermatologiczna. Oferujemy bezpieczne oraz efektowne modelowanie ust w Krakowie.