Usuwanie i redukcja zmarszczek | Kraków

tel. 505 304 611

Rejestracja

Z czasem każda skóra zmienia się – traci jędrność, sprężystość, pojawiają się na niej zmarszczki. Na szczęście współczesna dermatologia pozwala na skuteczne usuwanie nawet dużych niedoskonałości, bez efektu sztuczności.

W moim gabinecie w Nowej Hucie w Krakowie wykonuję zabiegi usuwania zmarszczek różnymi metodami, zawsze dostosowywanymi do potrzeb skóry jej właścicielki, czy właściciela. 

Stosuję wysokiej jakości, profesjonalne produkty, pozwalające na uzyskanie bardzo zadowalających, trwałych efektów spłycenia bruzd i fałdów (czyli likwidację zmarszczek). Ofertę kieruję do kobiet i mężczyzn ceniących młody wygląd niezależnie od wieku.

Na czym polega zabieg pozbywania się zmarszczek?

Likwidację efektów starzenia (tzw. antyaging) uzyskuje się różnymi metodami:

  • botulina - czasowo wyłącza mięśnie marszczące skórę,
  • peelingi - złuszczają zniszczony naskórek i stymulują procesy odnowy skóry właściwej,
  • mezoterapia - dostarcza w głąb skóry składniki silnie ją pobudzające i odżywiające,
  • wypełniacze - kwas hialuronowy HA,
  • biostymulanty - wstrzykiwane do tkanki podskórnej i w tkanki głębsze.
  • Dodatkowo pracuję z wykorzystaniem niskoenergetycznego lasera ledowego Beautylight norweskiej firmy Thor Lasers. Jego czerwone światło (660 nm) ma działanie kojące, gojące, przeciwzapalne, pobudza podziały komórkowe i poprawia ukrwienie skóry.

Przede wszystkim ważne jest bezpieczeństwo zabiegu likwidacji zmarszczek. Dążę w mojej pracy do tego, aby moi pacjenci mieli pogodną młodo wyglądającą twarz bez efektu maski i by uśmiechali się patrząc na siebie w lustrze. Wykonuję usuwanie zmarszczek mimicznych, koło oczu, na czole, wokół ust, na szyi, dekolcie, grzbietach dłoni. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i praktyki w dermatologii i medycynie estetycznej mogę zagwarantować pełen profesjonalizm i rzetelność realizowanych zabiegów.

Usuwanie zmarszczek Kraków

Co może być przyczyną występowania zmarszczek?

Proces marszczenia się jest wypadkową wielu czynników. Na ich pojawienie się wpływają przede wszystkim takie zjawiska jak upływ czasu, kwestie genetyczne i hormonalne, promieniowanie słoneczne, ubytki kości i tkanki podskórnej, napięcie i wiotczenie mięśni, oraz niehigieniczny tryb życia, a zwłaszcza palenie papierosów. Palenie wpływa niszcząco zarówno na odżywienie tkanek (niedotlenienie tak ze względu na zmiany w płucach jak i miażdżycę większych naczyń), niszczenie skomplikowanej sieci kapilar nie tylko w sercu, ale także w skórze i nadprodukcję wolnych rodników.

Bardzo ważna jest też kwestia odpowiedniego nawilżenia skóry. Właściwe nawodnienie tkanek jest rzeczą kluczowa o czym można się przekonać obserwując więdnące owoce. Dotyczy to całego organizmu, bo tylko przy właściwym poziomie nawodnienia prawidłowo działają narządy odtruwające organizm takie jak wątroba, nerki, a w skórze gruczoły potowe. Odwodnienie naskórka następuje też na skutek działania czynników zewnętrznych – wiatru, temperatury, słońca i to zarówno natychmiast jak i sumarycznie w perspektywie wielu lat.

Przyczyną powstawania zmarszczek mimicznych są skurcze mięśni, czyli regularnie powtarzające się grymasy, takie jak marszczenie czoła, mrużenie oczu, unoszenie brwi, zaciskanie zębów, a nawet uśmiechanie się (akurat te zmarszczki dodają wdzięku). Układ mięśni twarzy jest dziedziczny - jeśli jesteśmy podobni do mamy, to będziemy mieć w przyszłości podobne zmarszczki.

Usuwanie zmarszczek Kraków - cennik

W moim gabinecie w Nowej Hucie w Krakowie przeprowadzam zabiegi usuwania zmarszczek różnymi metodami:

UsługaCena

Botulina - Zabieg polega na wstrzyknięciu maleńka igiełką we właściwe mięśnie leku, który blokując przekazywanie impulsu nerwowo mięśniowego czasowo wyłącza lub osłabia działanie określonego mięśnia. Efekty są wyraźnie ograniczone do miejsca podania i około 1 cm wokół. W dawkach kosmetycznych substancja nie wywołuje żadnych działań ogólnoustrojowych. Miłym efektem ubocznym podania botuliny na zmarszczki twarzy jest ustąpienie bólów głowy i pocenia się czoła. Zabieg trwa kilka minut, nie wymaga wcześniejszego przygotowania.

Koszt 350 zł /okolica (osobnymi okolicami są: czoło, zmarszczka lwia między brwiami, kurze łapki przy obu oczach).

Mezoterapia - Zabieg płytszy nie wymaga znieczulenia, przy głębszym znieczulamy skórę kremem. Następnie w wiele miejsc podaje się gęsto niewielkie depozyty preparatu o pożądanym działaniu. W celu poprawy zmarszczek używam produktów zawierających zarówno składniki odżywcze (kwas hialuronowy HA, witaminy, mikroelementy) jak i takich które drażniąc skórę powodują jej ujędrnienie i pogrubienie np. hydroksyapatyt wapnia i inne. Zabieg trwa od 15 minut do godziny. Może wymagać powierzchownego znieczulenia.

Koszt zależy od ilości zużytego materiału – zaczyna się od 350 zł

Dużą popularnością, a przy tym skutecznością cieszy się wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym (HA). Zabieg ten trwa ok. pół godziny i polega na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w skórę bardzo cienkimi igłami. Po podaniu preparatu w linię zmarszczki substancja wiąże wodę, czego efektem jest zwiększenie objętości danego fragmentu skóry i wygładzenie bruzd. Gęstsze preparaty HA służą do głębszych wypełnień.

Koszt zależy od ilości zużytego materiału, zaczyna się od 850 zł.