Mezoterapia | Kraków

tel. 505 304 611

Rejestracja

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia to technika odmładzania skóry opracowana w r. 1952 przez francuskiego lekarza Michela Pistora. Zabieg polega na wykonaniu wielu mikro wstrzyknięć substancji zawierających witaminy, enzymy, antyoksydanty oraz regenerujących ekstraktów roślinnych, dzięki czemu można odmłodzić skórę, poprawić jakość włosów jak również usunąć nadmiar tłuszczu.

Mezoterapia

Jakie są zalety mezoterpii?

Efektem mezoterapii jest natychmiastowa poprawa stanu skóry, zwłaszcza, gdy wygląda na zmiętą, szarą, zmęczoną i jest pokryta płytkimi zmarszczkami. Dzieje się tak dzięki lepszemu ukrwieniu i odżywieniu oraz pobudzeniu produkcji nowych komórek i włókien. Terapia jest też skuteczna na hyper pigmentację, przy leczeniu trądziku i blizn. Cera po mezoterapii wydaje się emanować wewnętrznym blaskiem.

Koktajl witaminowy stosowany w mezoterapii stymuluje komórki fibroblastów do wzmożonej produkcji kolagenu i walki z oznakami starzenia. Produkt zawiera szereg przyjaznych skórze substancji pochodzenia roślinnego, witaminy, czynniki wzrostu, kwas hialuronowy, peptydy, antyutleniacze, mikroelementy co pomaga skórze hamować procesy starzenia. Typowy koktajl do mezoterapii zawiera ponad 50 aktywnych czynników odżywiających, naprawiających i odnawiających skórę.

Czy mezoterpia jest bolesna?

Po nałożeniu kremu znieczulającego pacjent odczuwa jedynie lekkie ukłucia w miejscach wstrzyknięć. Zabieg trwa około 20 minut. Mezoterapia twarzy i mezoterapia ciała.

Mezoterapia

Technikę mezoterapii stosuje się do poprawy zdrowia i wyglądu zarówno twarzy jaki i innych części ciała tj.: skóry, włosów, do walki z cellulitem itp. Substancje podawane podskórnie przynoszą:

  • nawodnienie, odmłodzenie i naprężenie skóry
  • regenerację i odbudowę skóry
  • ochronę cery
  • blask i nawilżenie skóry
  • wspomagają w walce z trądzikiem i bliznami
  • zapobiegają wypadaniu włosów (mezoterapia skóry głowy)
  • usuwają nadmiar tłuszczu
Mezoterapia na porost włosów

Czy są jakieś efekty uboczne mezoterapii?

Podobnie jak inne zabiegi podskórne zabieg może przeprowadzać tylko uprawniony do tego lekarz. Efekty uboczne są rzadkie, a jeśli występują to mogą byćto reakcje alergiczne, zapalenia, infekcje lub obrzęki.

Jak szybko można wrócić do pracy po zabiegu?

Zaraz po zabiegu twarz jest lekko zaczerwieniona, ale w moim gabinecie stosuję lecznicze światło LED 660nm (BeautyLight). Po chwili można też nałożyć jałowy podkład co natychmiast zamaskuje wszelkie ślady po kuracji. Zaczerwienienie ustępuje samoistnie po ok 48 godzinach.

Jaki jest koszt mezoterapii?

UsługaCena

Mezoterapia powierzchowna (nappage na twarz)

Koszt 300 zł (z łagodnym peelingiem i terapią LED)

Mezoterapia głęboka śródskórna

Koszt od 350 zł

Mezoterapia ciała

Koszt od 350 zł w zależności od rodzaju i ilości użytego produktu.