Trichoskopia - zapobieganie łysieniu | Kraków

tel. 505 304 611

Rejestracja

Wśród oferowanych przez mój gabinet w Krakowie usług znajduje się trichoskopia, czyli bezbolesne badanie pozwalające na szczegółową ocenę stanu włosów i skóry głowy, a w rezultacie bardziej precyzyjne określenie problemu pacjenta oraz odpowiednie dopasowanie rodzaju leczenia. Jest ono wykonywane za pomocą nowoczesnego urządzenia o dużym powiększeniu obrazu -spektrofotometru.

Trichoskopię przeprowadza się zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, celem określenia przyczyn nadmiernego wypadania włosów oraz łysienia, a w efekcie zapobiegania tym procesom. Nie ma przeciwwskazań do jej wykonania. Diagnostyka za pomocą spektofotometru jest szczególnie przydatna w czasie realizacji różnych kuracji trychologicznych, w tym leczących różnorodne choroby i schorzenia, czy obejmujących zapobieganie łysieniu. 

Na czym polega trichoskopia?

Trichoskopia

Wspomniane badanie trychologiczne jest rodzajem nieinwazyjnej, bardzo skutecznej metody diagnostycznej. Dzięki zastosowaniu SIAskopu i spektrofotometru Mole-Mate możliwe jest uzyskanie powiększenia obrazu włosów oraz wybranych obszarów skóry i komputerowa analiza występujących w niej składników i zmian. Trichoskopia pozwala na dokładną obserwację i ocenę struktur oraz kondycji włosów, górnych warstw skóry właściwej, granicy skóry i naskórka oraz samego naskórka. Umożliwia sprawdzenie m.in. naczyń mikrokrążenia, skóry otaczającej mieszek, ujść mieszków włosowych, łodyg włosów, czy też określenie ilości włosów i kondycji skóry. 

Zazwyczaj badanie trichoskopowe dotyczy włosów na głowie, ale oferuję też diagnostykę rzęs, brwi czy innego owłosienia. Badanie może być cennym uzupełnieniem diagnostyki schorzeń paznokci.(ONYCHOSKOPIA)

Efekty badania

Przeprowadzana w Krakowie usługa pozwala na uzyskanie bardzo dokładnych wyników i w efekcie określenie rodzaju dolegliwości. Jest niezbędna do monitorowania oraz określenia stopnia nasilenia m.in. łysienia plackowatego, telogenowego i androgenowego, a także łojotoku, łuszczycy albo łupieżu. Regularne wykonywanie zdjęć stanu włosów lub głowy na kolejnych wizytach pozwala również ocenić efekty wdrożonego leczenia i sprawdzić m.in., czy metody zapobiegania łysieniu są skuteczne.

wypadanie włosów